Ваші  листи

Доброго дня, Степане Михайловичу!
Моя дитина дівчинка 2,5 місяці. У 2 місяці були на прийомі у дільничного ортопеда у нашій поліклініці- обмеження розведення стегон. Рек-но- масаж, ЛФК- розводити ніжки до 200 разів та УЗД кульшовихї суглобів.
  УЗД ми зробили одразу: обидва суглоби  кісткова западина достатня, хрящовий дах охоплює голівку стегна, ядра не візуалізуються; кістковий еркер справа гострий, зліва тупий, кути альфа-бета справа 60-55, зліва 54-64. Заключення- дисплазія кульшового суглоба зліва. Фото є, але поганої якості.
  За результатами ортопед порадив профілактичні штанці на 1-1,5 міс. і потім рентгензнімок.
Пішли на консультацію до іншого ортопеда- при огляді зліва все нормально, щось не сподобалось справа. Рек-но широке сповивання, масаж, ЛФК і записав на знімок через 2 тижні. Питання у мене наступне- що більш інформативно зробити- таки знімок чи може повторне УЗД і чи важливо у якому віці той знімок робити? (на той час коли нас записали 3 місяці їй ще не буде)
  Вдома робимо гімнастику, масаж, плаваємо, широко сповиваємось. Ніжки розводяться майже повністю, клацання не чути, крупні складки симетричні. Дитина народилась на 40 тижні в головному передлежанні. Проблем з вагітністю не було.
  Дуже вдячна за відповідь!
     З повагою, Олена!

Доброго дня!
п.Олено!
Особливо не переживайте. Рентген до 8 місяців не давайте робити. Зробіть УЗД (тільки в нормального фахівця і на сучасному апараті) в 3 місяці. Кругові рухи в кульшових суглобах треба робити 400 р. на день в 6 підходів і без всяких масажистів, а самим! Різні профілактичні штанці і пеленання не обов!язкові. Я останніх 6 років ці засоби взагалі не призначаю, вони мають побічний ефект.

 
Доброго дня!
 
Мене звуть Людмила Красницька. У моїй сім"ї нещодавно виникла проблема: мій двоюрідний брат захворів на хворобу Пертеса.Йому 4 роки. Проживає в Україні,місті Стрий, Львівської області. Зараз знаходиться в лікарні у м.Брюховичі,Львівської області,де має пробути впродовж трьох місяців. Я не дуже компетентна у цій справі, бо знаходжуся далеко від сім"ї, але мені пояснили, що у нього вже четверта стадія розвитку хвороби. В нього відмирає голівка стегнової кістки у лівій нозі. Він також відчуває болі у правій.
Болі в колінах почалися за два місяці до того, як йому поставили діагноз. Вони не були постійними,тому його батьки не зверталися до лікарів. А коли все-таки перевірили хлопчика, виявили хворобу. Ми шукали якісь ліки, що могли б допомогти. Знайшли так званий бальзам "Сєргєєв", зв"язалися із виробником, Василем Сєргєєвим. Він розповів про ліки. Ціна-$1000 за 100 грамів бальзаму. Він також сказав,що нічого більше не допоможе хлопчикові, крім його ліків. Сказав, що дитині потрібно лише 50 грамів. Ми були готові купити, але, продовживши пошук, дізналися, що його бальзам-зовсім не допомагає більшості людей. Зараз не знаємо, що нам далі далі робити, шукаємо в Україні і за кордоном-ніхто не відгукується.
Недавно я звернулась до представників однієї з організацій в Англії, але вони не в змозі допогти, хоча сказали, що хлопчикові не обов"язково перебувати в лікарні. Можна знаходитись вдома і вести нормальний спосіб життя, приймаючи Парацетамол та Ібупрофен. Справа в тому, що ми гадки не маємо, хто правий, а хто-ні. Не знаємо,чи правильно його лікують у Брюховичах. Ніхто з нас-не медики. Ми загубились у розв"язанні проблеми. Тому я і звертаюсь до Вас. Чи могли б Ви нам щось порадити? Чи можна було б знайти добре лікування в Україні, або хороше і недороге за кордоном? Будьте ласкаві,допоможіть нам. Ми хочемо врятувати дитину. Ви - наша надія. Якщо маєте можливість,порадьте, будь ласка,до кого нам звернутись. Надішліть, будь ласка, відповідь на мою електронну адресу:lyudakarsnytska@yahoo.com.
Велике Вам спасибі. Сподіваємось на вашу допомогу.
 

З найкращими побажаннями
Людмила Красницька

Доброго дня!
П.Людмило!
Щоб розповісти про перспективи розвитку хвороби у Вашого брата мені треба хочаб рентген знімки, які ви можете перефотографувати і переслати мені. Ніякі "чудо" еліксири при хворобі Пертеса не допомагають :))). Хвороба Пертеса - це некроз голівки стегнової кістки, при якому відмирає, а потім відновлюється субхондральна (під хрящем) кісткова тканина. Має свої стадії, які, нажаль, можна лише прискорити, але не обійти. Проблема полягає в тому, що хрящ може повалитись, коли під ним відмерла кісткова тканина. Тому ушкодженій голівці треба надати спеціальне положення (повне занурення у кульшову западину). Лікування буває консервативне (можна вдома) і оперативне. Більше скажу після огляду рентгенограм.

з повагою,
Степан Михайлович Марциняк
0679681910

Доброго дня,Степане Михайловичу!

Щиро вдячна Вам за інформацію. Дякую, що погоджуєтесь переглянути його рентген-знімки. Та я не можу Вам їх надіслати, оскільки зараз перебуваю за кордоном, і сама ніколи їх не бачила. Я передам все, що Ви написали, своїм родичам, і вони надішлють їх. Ще раз велике СПАСИБІ за те, що Ви робите.

З повагою,
Людмила Красницька


2010/3/22 mak-ukolov

Добрый день!
18.03 делали снимок тазобедреного сустава - заключение вывих левого бедра. ездили в Харьков в Ситенко - скзали надо делать операцию чем раньше тем лучше! что можете посоветовать?

cimg3157.jpg

cimg3159.jpg


Добрий день!

На мою думку, треба спробувати витяг "оверхед" на 2-3 тижні, з подальшим вправленням під наркозом. Окрім цього, треба зробити узд голівки та шийки лівої стегнової кістки на предмет асептичного некрозу останньої (це принципово для оцінки ризиків подальшого лікування). Тільки після цих спроб можна лікувати оперативно. Операція буде в любому випадку, але питання - яка, відкриваючи суглоб чи позасуглобово (різниця в прогнозі терміну служби цього суглоба).

Дзвоніть, 067 968 19 10.

Марциняк Степан Михайлович, якщо будуть ще питання.Добрый день. Ребенку - 2г 3мес. Диагноз - синдактилия (кожная) правой кисти 3,4 пальчиков, и на левой те-же пальчики, только перепонка (чуть ниже средней фаланги). Меня беспокоит правая рука. Пальцы подвижны - хватает и даже рисует, и ест этой рукой. Врач смотрел у нас - сказал кожная форма, косточки две - (не срослись). В каком возрасте лучше проводить операцию? Какой метод исспользуете (вшиваете кожный лоскут или стягиваете?). Сколько по времени сама операция? Какой наркоз? Какой период занимает реабилитация? Сколько стоит сама операция и пребывание в стационаре? (Мы из Хмельницкого).

Заранее благодарны.


Робити операцію можна зараз, будуть кращі результати. Завершити треба до 4,5-5 років - краща адаптація рухового стереотипу. Методика загально прийнятна в нас і за кордоном (див. фото). Операція під загальним наркозом, триває близько години, після операції Ви знаходитесь в клініці до 2 тижнів для перев'язок.
З повагою,
Марциняк Степан Михайлович
0679681910

pb221559.jpg

pb221562.jpg


Здравствуйте.У моей семилетней дочери плоскостопие на обеих ногах,на одной 3 степень.Жалуется на боль в коленях ,долго не может ходить.Помогите пожалуйста.


Якщо під час ставання на носки (пальчики) в дитини з"являється поздовжнє склепіння, це означає що із місцем прикріплення зв"язок все впорядку. А має місце слабість м"язевої системи гомілки. Тому окрім ортопедичного взуття необхідна лікувальна фізкультура (ходіння на носках, п"ятках, зовнішній стороні стопи) по 5-30 хвилин на добу і т.д. Можете записатись на консультацію.сложная ли операция при удалении 6 пальчика сложная ли операция сколько длиться какие последствия?


Операція не складна, робити краще в рік. Якщо гарно прооперувати то навіть косметичного дефекту не буде.Уважаемый, Степан Михайлович. Подскажите, что по вашему мнению необходимо делать в такой ситуации: девочке 4 года, пожаловалась, что упала в садике, болит ножка, стала прихрамывать. Показались ортопеду, сделали снимки - по словам ортопеда на снимках придраться не к чему,но при осмотре обнаружили, что одна нога, правая, длиннее другой приблизительно на 1 см, прихрамывает тоже на правую ногу. Прошли консультации невролога, ревмокардиолога, сдавали анализы на ревмопробы, все отрицательно. Как объясняют ортопеды - возможно воспалительный процес в тазобедренном суставе, назначили пить Нуофен, кальций, мазь Долобене-гель, но под вопросом ставят начальную стадию асептического некроза головки тазобедренного сустава. Сказали через 2 недели сделать повторно снимок, пока ничего не предпринимать. А мне как маме не понятно, почему такой диагноз, хотя есть ограничение в отведении ноги, понимаю, что связано с тазобедренным суставом, и что сидеть сложа руки - немного шокирует. Заранее благодарна за ответ.


Треба зробити порівняльне УЗД кульшових суглобів. При наявності синовііту дальше обстежуватись. Поки дитині не варто ходити і сидіти. Можете приїхати на консультацію.Здравствуйте! Сыну 2 года 9 мес., у него ножки иксообразные, незнаю. что делать... бегает, прыгает, как все дети... правда он у меня рослый и крупный( не толстый!), род. 4 кг., Многие говорят, само пройдет, делали массаж. массажистка говорит, делайте дома упражнения, показала, какие. но ребенок не хочет... Как быть?? Спасибо...


Це складний біомеханічний процес навантаження нижніх кінцівок. Простіше, після перенесеної дисплазії кульшових суглобів дитина несвідомо ротує коліна всередину щоб центрувати голівку стегнової кістки. Якщо контрольна рентгенографія в рік була впорядку, тоді турбуватись не варта. До 4-5 років все вирівняється.сайт создан компанией